kursy do nauki hiszpańskiego online

Zmień plan, nie cel

Cytat na dziś:

 

SI EL PLAN NO FUNCIONA CAMBIA EL PLAN PERO NO CAMBIES LA META.
JEŚLI PLAN NIE DZIAŁA, ZMIEŃ PLAN ALE NIE ZMIENIAJ CELU.

 
Słówka na dziś:

 

(EL) PLAN – PLAN
FUNCIONAR – DZIAŁAĆ
CAMBIAR – ZMIENIĆ
PERO – ALE
(LA) META – CEL


Kilka słów ode mnie:

 

Bardzo często, kiedy coś nam nie wychodzi w życiu lub pracy od razu się poddajemy, zamiast wyciągnąć odpowiednie wnioski. Pamiętam kiedy mieszkałam w Anglii bardzo chciałam pracować w biurze tłumaczeń. Wysyłałam tysiące maili dziennie, aplikowałam do różnych biur, dzwoniłam, umawiałam się na rozmowy kwalifikacyjne… bez skutku. Kiedy otrzymałam bezpłatny staż w Londynie w jednym z biur tłumaczeń skakałam z radości! Niestety nie dość, że nie otrzymywałam wynagrodzenia za moją pracę bo był to bezpłatny staż, to na dodatek popełniłam kilka strasznych błędów. Nie miałam doświadczenia i  przez moje błędy firma straciła bardzo ważnego klienta. Czułam się okropnie, tym bardziej, że wszyscy w biurze wraz z szefową aż do ostatniego dnia mojego stażu powtarzali mi, że się do niczego nie nadaję. Po zakończeniu mojego stażu znalazłam pracę w innym biurze tłumaczeń i… byłam najlepszym pracownikiem w firmie!

Jak to się stało? Wyciągnęłam wnioski z mojej porażki: stałam się osobą bardzo dokładną, staranną i przede wszystkim nauczyłam się prosić innych o pomoc! Oczywiście nikt nigdy się nie dowiedział o moich złych doświadczeniach z poprzedniej firmy… Także wyciągajcie wnioski! Każda porażka może nas czegoś nauczyć. To nie koniec świata… tylko nowa lekcja do nauczenia.

8 thoughts on “Zmień plan, nie cel”

  1. Fajna motywacja. Tak jakby nie dasz rady drzwiami to wejdź oknem hehe:) Ja zawsze wszystkich denerwuję, bo w każdej niesprzyjającej mi sytuacji zawsze znaję pozytywy dla siebie hehe;)

  2. Jak Cię za darmo wykorzystywali, to nie mieli prawa niczego wymagać ani o nic mieć pretensji (za to Ty miałaś prawo pouczyć się na ich koszt/ich kosztem). Jaka płaca, taka praca. I jak im klient odszedł do konkurencji, to cóż, ich problem.

    1. Masz racje. Najważniejsze, że wiele się nauczyłem , pomimo, że wtedy dzień w dzień płakałam bo atmosfera w biurze była nie do zniesienia.

      1. To tym bardziej im się należało. Na Twoim miejscu miałbym Schadenfreude za tego straconego klienta. Ja już paru pracodawców wytresowałem i nadal tresuję.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *