Wakacje na Costa del Sol

Wakacje w Maladze? Kiedy, co i jak?

Kiedy najlepiej wybrać się do Malagi??? Jak zorganizować taką podróż? Czy dogadam się po angielsku? Te pytania zadaje bardzo wielu turystów, którzy planują swój pobyt na słonecznym Costa del Sol.

 

1. Kiedy najlepiej wybrać się do Malagi lub na Costa del Sol?

 

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego co planujecie robić na Costa del sol. Jeśli interesuje was plażowanie oraz kąpiel w morzu czy basenie to najlepszą porą na wyjazd jest lato, a zatem należy planować naszą podróż na czerwiec, lipiec lub sierpień.  Są to bardzo gorące miesiące i temperatury mogą sięgać nawet do 40°C. Odradzam zwiedzanie czegokolwiek w tych miesiącach, gdyż naprawdę jest upalnie!!!!!

 

2. Zwiedzanie

 

Jeżeli z kolei nie jesteście zainteresowani pobytem na plaży to najlepszą porą na zwiedzanie jest albo wiosna albo jesień. Oczywiście pogoda może sprawić wam wiele niespodzianek. Możecie spodziewać się wszystkiego: słonecznych, pięknych dni jak i ulewnego deszczu. Dlatego polecam wam przyjazd albo w maju albo pod koniec września. Są to najbezpieczniejsze miesiące w których rzadko pada deszcz i jest dość ciepło, ale i nie jest upalnie.

 

Wakacje w Maladze, 2019

 

3. Hotele czy apartamenty?

 

Pamiętajcie że Hiszpania jest pogrążona w kryzysie. Dlatego wszystkie ceny są bardzo nastawione na turystów, po to by jak najwięcej na nich zarobić. Nie polecam wam nocowania w hotelach, gdyż większość z nich jest bardzo droga. Najlepszą opcją będzie wynajem mieszkania na stronie: https://es.airbnb.com/ 

Sama tak robię kiedy wyjeżdżam na przykład do Granady lub innych pobliskich miejscowości. 

 

4. Samolotem czy autem?

 

Nie jestem zwolennikiem tego, żeby podróżować do Hiszpanii autem, chociaż wiele osób tak robi. Dla mnie taka podróż jest męcząca, ale to wszystko zależy od waszych upodobań. Ja natomiast polecam wam podróż samolotem, bo szybko i wygodnie możecie dostać się do Malagi.

 

Linie lotnicze Ryanair oferują loty bezpośrednie do Malagi z :

Krakowa
Warszawa Modlin
Wrocławia

Linie lotnicze Wizzair oferują loty bezpośrednie do Malagi z Katowic, ale tylko w sezonie letnim (od czerwca do września).

Linie lotnicze Easyjet oferują loty bezpośrednie z Warszawy do Malagi.

 

Wakacje w Maladze 2019

 
5. Czy dogadacie się Hiszpanii w języku angielskim?

 

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie.  Wszystko zależy dokąd jedziecie! W Barcelonie czy Madrycie łatwiej dogadać się po angielsku natomiast w Andaluzji szanse są już zdecydowanie mniejsze. Dlatego zawsze warto znać kilka słów po hiszpańsku. To sprawi wam ogromną satysfakcję i na pewno ucieszy Hiszpanów fakt, że próbujecie mówić w ich języku. 

W moim kursie Hiszpańska Gadka zawarłam wszystkie podstawowe zwroty oraz wyrażenia, które będą przydatne podczas waszego pobytu w Hiszpanii. Kurs zawiera 15 dialogów (w restauracji, na lotnisku, w sklepie, itd)  czytanych przeze mnie oraz rodowitego Hiszpana. Już niedługo ukaże się druga część tego kursu. Dam znać jak kurs będzie gotowy. A teraz pozostaje mi życzyć wam… miłego pobytu w Maladze!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *