Skuteczna nauka hiszpańskiego

Moje sposoby na naukę języka

W jakim czasie nauczyłaś się języka hiszpańskiego i z jakich materiałów korzystałaś? To pytanie jest mi zadawane najczęściej. Dlatego w dzisiejszym wpisie postanowiłam rozwiać wszystkie wasze wątpliwości i opowiedzieć wam troszkę więcej o mojej przygodzie z językiem hiszpańskim.

 

1. Jak to wszystko się zaczęło?

 

Moja przygoda z językiem hiszpańskim zaczęła się 10 lat temu, kiedy poznałam mojego chłopaka, który jest Hiszpanem. Na samym początku naszej znajomości rozmawiałam z nim trochę po włosku i trochę po hiszpańsku. Szczerze mówiąc to był jeden wielki misz- masz!

Nie potrafiłam też za bardzo zmotywować się do nauki hiszpańskiego. Zawsze marzyłam by znaleźć jakieś interesujące materiały, które skutecznie zmotywowałyby mnie do nauki tego pięknego języka, ale… nic takiego nie znalazłam. Wszystko mnie nudziło 😉

 

2.Tradycyjne szkoły języka hiszpańskiego

 

Jednym słowem nuda!  Kiedy chodziłam do szkoły językowej to jeszcze bardziej nie chciałam się uczyć. Nie mówię, że wszystkie szkoły prowadzą lekcje w taki sam sposób, ale ja mam złe doświadczenia. Często poziom jest nieadekwatny do poziomu uczniów i pamiętajmy, że nie wszysycy nauczyciele mają wielka pasję do nauczania. Montonny głos pani profesor skutecznie zniechęcił mnie do nauki języka. Po zatym ja uczyłam się hiszpańskiego wolniej niż inni (nie mogłam poświęcać tyle czasu co inni na naukę) co mnie dołowało i stresowało.

 

Skuteczna nauka hiszpańskiego

 

3. Webinary

 

Zaskoczę was! W ostatnich latach języka hiszpańskiego uczyłam się głównie na webinarach. Były to webinary organizowane przez hiszpańską szkołę Easyned, która już niestety nie istnieje ☹ Te webinary były świetne i atmosfera na nich była nie do opisania. Z chęcią bym wam je poleciła, ale niestety właściciel Marcos zamknął szkołę i… wyruszył w podróż dookoła świata. Marcos wracaj!!!!!

Osobiście uwielbiam tę formę nauki. Webinary są tematyczne i dają możliwość przyswojenia konkretnej wiedzy, w krótkim czasie. Webinar to lekcja online, w której nauczyciel przedstawia materiały a uczniowie rozwiązują ćwiczenia. Zauważcie, że na webinarach zawsze są konkrety bo czas jest ograniczony, podczas kiedy w szkołach i na lekcjach nauczyciele się rozwlekają bo mają więcej czasu… 

Dlatego dzisiaj sama organizuje webinary, bo uważam, że jest to świetna forma nauki w miłej atmosferze. Jest to też świetna opcja dla osób nieśmiałych, gdyż podczas webinaru widzimy tylko prowadzącego, uczestnicy mają kamery i mikrofon wyłączony a pytania mogą zadawać na czacie. Ja wiele zawdzięczam właśnie webinarom i myślę, że nauka języków powinna iść właśnie w tym kierunku.

 

Pod niebem Malagi blog

 

4. Nauka jest nudna?

 

Po wielu latach doświadczeń wiem, że nauka języka może być bardzo nudna. No właśnie, może, ale nie musi. Zawsze marzyłam o tym, żeby tworzyć produkty do nauki języka, które będą ciekawe, zabawne i żeby uczeń świetnie się bawił a przy tym uczył. Dlatego też, stworzyłam produkt Hiszpańska gadka, dla osób wyjeżdzających do Hiszpanii na wakacje. Był to mój pierwszy produkt, który przypadł do gustu wielu moim uczniom.

Wydałam też książkę Hiszpańskie opowieści, życie Carmen, która jest przeznaczona dla wszystkich tych, którzy tak jak ja kiedyś, stracili nadzieję, że nauka języka hiszpańskiego może być przyjemna (Przy okazji pamiętajcie, że macie zniżkę na ebooka, jeśli wpiszecie kupon: WIELKANOC)

Dołożyłam wszelkich starań, żeby książka była jak najbardziej przejrzysta i by uczeń mógł się bawić i uczyć jednocześnie. Szkoda, że takie książki nie były dostępne kiedy ja szukałam motywacji do nauki hiszpańskiego…

 

Skuteczna nauka hiszpańskiego

 

5. Aplikacje/platformy e-learnigowe

 

To również świetny pomysł, szczególnie dla tych, którzy są zapracowani lub mają małe dzieci. Możemy uczyć się w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu na świecie. Pozatym aplikacje często wysłają nam powiadomienia, ktore mają nam przypominać o naszej dzisiejszej nauce. Jestem właśnie w trakcie tworzenia takiej platformy 🙂

 

 

Jak widziecie moje podejście do nauczania języka hiszpańskiego różni się od tego, które zostanie wam zaproponowane przez większość nauczycieli. Ale ja swoje już przeszłam… lata zniechęcenia, brak motywacji do nauki sprawiły, że stawiam na nowatorskie pomysły i narzędzia do nauki języków obcych. Jeden filmik na Youtubie potrafi czasami dać więcej niż godzinna lekcja języka  w szkolnych murach.
 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Moje sposoby na naukę języka”

 1. HOLA OLA 🙂

  Powiem krotko….zgadzam sie z toba w 100 %
  W szkole ciezko bylo mi nauczyc sie jezyka, a tu na YT i z twojej ksiazki ucze sie szybciej i milo mam spedzony czas.
  Powodzenia w tworzeniu Aplikacji
  Pozdrawiam cieplutko
  Basia

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *