ciekawostki o Hiszpanii

O czym rozmawiają Hiszpanie?

Polityka, sport, kobiety? O czym rozmawiają Hiszpanie w gronie najbliższych znajomych? Jakie tematy cieszą się największą popularnością?

 

 

1.Seks, seks i jeszcze raz seks!

 

W Hiszpanii wszystko się kręci wokół seksu. Hiszpanie lubią opowiadać o swoich ulubionych pozycjach seksualnych, jak często uprawiają seks i jakie są nowe zabawki seksualne dostępne na rynku. Co więcej, są ciekawi jak mają się sprawy łóżkowe w naszych związkach 🙂 Pytania: ile razy, kiedy i jak, są tutaj zadawane na porządku dziennym i nikogo nie bulwersują. Seks nie jest tutaj żadnym tematem tabu. Co prawda, osobiście nie miałam nigdy problemu z tym by tak otwarcie rozmawiać o seksie, gdyż w moim domu temat ten nigdy nie był tematem tabu, jednak to co bardzo mnie zdziwiło to fakt, że Hiszpanie w obecności swoich żon czy partnerek, bardzo często opowiadają o tym jak wyglądał seks z … ich byłymi partnerkami! Panie i panowie nie wydają się być tymi opowiadaniami zażenowani czy zniesmaczeni 🙂 Oj tak… Hiszpanie uwielbiają rozmawiać o seksie!

 

ciekawostki o Hiszpanii

 

 

2. Polityka

 

Podobnie jak w Polsce polityka jest również tematem, który jest bardzo często poruszany w gronie znajomych oraz rodziny.  Z tą różnicą, że tutaj rzadko dochodzi do wielkich sprzeczek czy kłótni. Hiszpanie pomimo całkowicie odmiennych poglądów politycznych są w stanie normalnie ze sobą rozmawiać, pić piwo i dobrze się bawić. Na przykład, w mojej grupie znajomych są osoby, które mają poglądy zarówno mocno prawicowe jak i mocno lewicowe. Nigdy jednak nie zdarzyło się by polityka w jakiś sposób nas podzieliła, czy doprowadziła do jakiejś wielkiej kłótni.

 

 

3. Telewizja oraz memy

 

Hiszpanie kochają rozmawiać o najnowszych programach rozrywkowych, skandalach miłosnych, plotkach i różnego rodzaju memach, które w danym momencie są popularne. Bardzo wiele nowych słów i wyrażeń wchodzi do języka hiszpańskiego właśnie dzięki programom oraz serialom telewizyjnym. Dlatego, (niestety) zawsze trzeba być na czasie, by zrozumieć o czym będzie mowa na najbliższych spotkaniach i nie odstawać zbytnio w towarzystwie.

 

ciekawostki o Hiszpanii

 

4. Sport

 

Większość Hiszpanów interesuje się piłką nożną. Dlatego rozmowy o futbolu oraz najbliższych meczach są tutaj codziennością. Ludzie z zapałem oglądają mecze La liga i komentują między sobą ostatnie wyniki rozgrywek.

 

5. Brak pracy i opos

Hiszpanie bardzo często mówią o bezrobociu oraz problemach związanych ze znalezieniem pracy. Często opowiadają o egzaminie oposiciones ( w skrócie opos), do którego przygotowują się latami i który ma im zapewnić stałe miejsce pracy w swoim zawodzie w jednej z publicznych placówek. 

 

ciekawostki o Hiszpanii

 

6. Prywatne sprawy

No i w końcu tak jak my Polacy Hiszpanie również opowiadają o swoich prywatnych sprawach takich jak planach na najbliższe miesiące, problemach zdrowotnych, itd. Potrafią narzekać i głośno wyrażać swoje niezadowalanie jak coś idzie nie po ich myśli 🙂

 

Jak widzicie co kraj to obyczaj! A wy o czym rozmawiacie z waszymi hiszpańskimi znajomymi?

 
2 thoughts on “O czym rozmawiają Hiszpanie?”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *