Hiszpania zwyczaje

O czym najlepiej NIE rozmawiać z Hiszpanami?

Sam język nie wystarczy by móc czuć się komfortowo wśród Hiszpanów… Trzeba naprawdę dogłębnie poznać hiszpańską kulturę by przypadkiem nie powiedzieć czegoś co może urazić naszych Hiszpańskich kolegów. Dzisiaj dowiedziecie się o czym lepiej NIE rozmawiać z Hiszpanami.


1. Franco był super

O Hiszpańskim dyktatorze słyszeli już chyba w Polsce wszyscy. Temat Franco jest tematem dość kontrowersyjnym w samej Hiszpanii, gdyż polityk ten miał zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Polacy mają tendencję do wyrażania się pozytywnie o Franco co może budzić ogromny niesmak w Hiszpanii. Nie zapominajmy, że z jego rąk zginęło tysiące ludzi. Stwierdzenia typu: Franco był super to tak samo jakby powiedzieć w Polsce: Komuna była spoko, a Jaruzelski to super gość. Oczywiście, wiele ludzi w Polsce tak myśli i to samo dzieje się w Hiszpanii. Są ludzie, którzy wiele przez Franco wycierpieli jak i są tacy, którym w tamtych czasach się powodziło. Tak więc, niezależnie od waszych poglądów politycznych, radzę wam powstrzymać się od jakichkolwiek komentarzy na temat Franco. Pozatym, są lepsze tematy do rozmowy niż polityka!!!!! 

 

Hiszpania i Franco

 

2. Kiedy idziemy na cmentarz?

 

Polacy bardzo często chodzą na cmentarz i nie jest to odbierane przez nasze społeczeństwo jako coś dziwnego lub niezwykłego. W Hiszpanii natomiast spora większość ludzi nie odwiedza swoich bliskich na cmentarzach, ba, jest to nawet dla nich tematem tabu. Dlatego jeśli zapytacie Hiszpanów o cmentarze mogą się na was dziwnie spojrzeć i nie zrozumieją dlaczego chcecie je odwiedzić!!!!! Dla Hiszpanów jest to miejsce smutne, które przypomina nam o naszym przyszłym losie – naszej śmierci!

 

Więcej o tym mówiłam w odcinku 17. 

 

 

3. Seks tak, śmierć nie.

 

Kiedy w Polsce ktoś mówi o swoich ulubionych pozycjach seksualnych czy o seksie oralnym większość ludzi czuje się zawstydzona, zażenowana i najchętniej w takiej sytuacji schowałaby głowę w piasek. W Hiszpanii tak nie jest. Znajomi często opowiadają o swoich ulubionych pozycjach czy o partnerach, z którymi właśnie spędzili upojną noc 😉 Seks nie jest w Hiszpanii tematem tabu. To co z kolei tym tematem jest to… śmierć. Tak, tak, moi drodzy, Hiszpanie nie lubią rozmawiać o śmierci! Bywa to czasami bardzo uciążliwe, gdyż śmierć jest nieodłącznyym elementem naszego życia i czasami człowiek poprostu potrzebuje o TYM porozmawiawać. Nici z tego! Mój chłopak od razu zmienia temat 🙁

 
4. Kiedy ślub i dzieci?

W Polsce często słyszymy to pytanie, no nie? Oczywiście w Hiszpanii też można je zadać … raz lub dwa. Natomiast ciągłe pytania o ślub mogą sprawić, że Hiszpanie uznają was za ludzi… ze średniowiecza. Tutaj każdy żyje swoim życiem i takie powtarzające się pytania mogą zostać bardzo źle odebrane.

 

Nauka hiszpańskiego

 

5. Dziecko może wszystko

 

Mój chłopak często będąc w Polsce dziwi się, w jaki sposób są u nas traktowane dzieci. W sensie… czasami jesteśmy troszkę ostrzy w stosunku do małych dzieci. Nie widzę w tym nic złego, dyscyplina musi być 🙂 W Hiszpanii z kolei dziecko jest najważniejsze!! Prawie każdy Hiszpan kocha dzieci… swoje i obce! Dlatego lepiej być miłym w stosunku do dzieci, nawet jeśli za nimi nie przepadacie.

 

No coż, co kraj to obyczaj! Życzę wam powodzenia w nawiązywaniu waszych hiszpańskich znajomości.

 
2 thoughts on “O czym najlepiej NIE rozmawiać z Hiszpanami?”

  1. Jak już jesteśmy przy temacie, to jak Ty zapatrujesz się na seks oralny? Chodzi mi bardziej o podejście do tematu niż Twoje osobiste doświadczenia. Bo wiem, że wiele osób traktuje tę formę zaspokajania popędu jako dewiację (ja się do nich bynajmniej nie zaliczam).

    1. Hmm… mysle, ze niech kazdy robi co chce 🙂 Nawet trio jesli tak mu dobrze 🙂 A czy osobiscie bym tak zrobila… coz pozostawie to dla siebie haha 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *