Znajdziemy Twój wymarzony dom na Costa del Sol

Marzysz o zamieszkaniu na przepięknym, pełnym słońca Costa del Sol? Nie wiesz jak wygląda proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii?  Jesteś w dobrym miejscu. Pomagamy naszym klientom szybko i bezpiecznie znaleźć oraz kupić atrakcyjne nieruchomości na Costa del Sol.

Przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie

fixed-term-contract-2
thumb_9716_1900_760_0_0_auto

Myślisz poważnie nad zakupem nieruchomości w Hiszpanii?  Nie chcesz tracić czasu na wyszukiwanie ofert i sprawdzanie ich wiarygodności?  Prawidłowo! My zrobimy to za Ciebie. Przygotujemy dla Ciebie bezpłatnie, spersonalizowaną ofertę dopasowaną do Twojego budżetu i Twoich potrzeb. W celu przygotowania oferty mieszkaniowej prosimy o wypełnienie formularza. Pamiętaj: im więcej informacji i wskazówek od Ciebie otrzymamy, tym łatwiej będzie nam znaleźć nieruchomość Twoich marzeń! 

Obsługa w języku polskim

Kupno mieszkania w obcym kraju może być dużym wyzwaniem jeśli nie znamy biegle języka hiszpańskiego. Przy podejmowaniu tak ważnych decyzji, język nie powinien stanowić dla nas żadnej bariery. Dlatego też, zapewniamy obsługę w języku polskim: wszyscy nasi agenci nieruchomości mówią po polsku. Współpracujemy również z polskimi prawnikami, którzy rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości związane z zakupem nieruchomości w Hiszpanii.

Pomoc przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii

Służymy pomocą w trakcie całego procesu zakupu nieruchomości. Dostarczymy informacji jakie dokumenty będą potrzebne oraz w razie takiej potrzeby pomożemy w uzyskaniu kredytu hipotecznego w Hiszpanii, na korzystnych warunkach.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii - KROK PO KROKU.

Jak przygotować się do zakupu domu w Hiszpanii?

 

1 . Finanse - pogadajmy o kasie! 

Zanim zaczniesz rozglądać się za mieszkaniami w Hiszpanii, zastanów się dobrze jakim budżetem dysponujesz: ile pieniędzy możesz przeznaczyć na mieszkanie? Czy będziesz potrzebować kredytu hipotecznego? A może potrzebujesz jeszcze czasu by uzyskać kredyt, zaoszczędzić/ zarobić więcej pieniędzy? Może w takim przypadku warto pomyśleć o nieruchomości od dewelopera (o zaletach kupna takiej nieruchomości, przeczytasz na dole strony.) 

 

2 . Określ swój cel

Ważne by dobrze sprecyzować jakiego mieszkania/domu szukamy: jaki metraż, jaka miejscowość nas interesuje, itd. Im więcej uzyskamy informacji, tym szybciej będziemy mogli przedstawić konkretne i odpowiednio dopasowane oferty mieszkaniowe. Nie wypełniaj formularza w pośpiechu. Dobrze opisz jak ma wyglądać Twoja wymarzona nieruchomość na Costa del Sol.

 

3 . Oferty mieszkaniowe 

Jeśli jakaś oferta szczególnie przypadła ci do gustu, to zorganizujemy dla Ciebie prezentację nieruchomości.  Pamiętaj, jako agencja nieruchomości nie pobieramy od Ciebie żadnej opłaty za przygotowanie ofert czy pomoc w znalezieniu mieszkania.

 

4 . Paszport

Warto zabrać ze sobą do Hiszpanii paszport by ułatwić, a przede wszystkim przyspieszyć załatwianie wszystkich niezbędnych formalności. Jeśli nie posiadasz paszportu, koniecznie sobie go wyrób przed zakupem nieruchomości. 

 

5 . Numer NIE

Aby zakupić nieruchomość w słonecznej Hiszpanii musisz wyrobić sobie numer NIE - tzw. numer identyfikacji podatkowej, który jest niezbędny nie tylko do zakupu nieruchomości (bez niego nie kupisz domu w Hiszpanii), ale i również do załatwiania wszelkich spraw w Hiszpanii np. kupno samochodu, podjęcie pracy, założenie konta w banku, itd. Numer ten otrzymujesz na całe życie. Oczywiście, decydując się na współpracę z nami, podpowiemy w jaki sposób wyrobić numer NIE. Dokładne informacje znajdziesz również w kursie Hiszpański debiut 2 (kliknij), w którym wyjaśniam krok po kroku jak wypełnić formularz. 

 

6 . Hiszpańskie konto bankowe 

Nie kupimy mieszkania w Hiszpanii bez hiszpańskiego konta bankowego. By otworzyć konto bankowe będziemy potrzebować następujących dokumentów:

 

  • Numer NIE
  • Paszport
  • Aktualne PITy
  • Oświadczenie podatkowe
  • Udokumentowane dochody z ostatnich 6 miesięcy
  • Historia kredytowa z Biura Informacji Kredytowej BIK


Dokumenty należy dostarczyć w języku angielskim lub hiszpańskim. 

 

7 . Zakup nieruchomości 

Jeśli jesteś gotowy na zakup nieruchomości, to przyszedł czas na podpisanie umowy oraz uiszczenie opłaty rezerwacyjnej. Zazwyczaj mówimy tutaj o kwocie od 4000 do 10 000 euro. Po uiszczeniu opłaty zostanie podany kolejny termin wpłaty. Następnie czas na wizytę u notariusza i gotowe. Jeżeli nie mówisz po hiszpańsku, razem odwiedzimy notariusza, tak by wszystko było dla Ciebie jasne i zrozumiałe i byś nie musiał się stresować. 

 

df4673c5-1aeb-4c30-8776-a584524c9022_16-9-discover-aspect-ratio_default_0
Los Naranjos Golf Club-RUV1sQ68XdyCKHLBdS6ttPL-1248x770@Diario Sur

Ceny mieszkań i opłaty

1 . Podatek

Do cen, które podajemy w naszych ofertach należy doliczyć 10% - 13% podatku od zakupu nieruchomości oraz kosztów związanych z jej nabyciem (wpis do ksiąg wieczystych, opieka prawnika, opłaty notarialne, itd.) Przy nieruchomościach z rynku pierwotnego do ceny należy doliczyć podatek VAT (10%).

 

2 . Koszty utrzymania nieruchomości 

 

  • podatek IBI - El Impuesto sobre Bienes Inmuebles.  Każdy właściciel jest zobowiązany płacić go raz w roku. Jego wysokość zależy od wartości nieruchomości oraz jej położenia.

 

  • czynsz - comunidad - opłata za utrzymanie osiedla, na którym ta nieruchomość się znajduje (utrzymanie basenu, kortów tenisowych czy siłowni). Jego wysokość zależy od standardu osiedla i instalacji, które na nim się znajdują.

 

  • Opłaty za media - Będą się oczywiście one różnić od zużycia. Przykładowo ja za wodę płacę 30 euro miesięcznie, za prąd - około 80 - 90 euro (w zimie około 140 euro.)

 

Spełnij swoje marzenie i zamieszkaj w słonecznym raju

Rynek wtórny czy pierwotny?

Rynek wtórny 

Wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości w Hiszpanii z drugiej ręki. Zaletą tego typu nieruchomości jest to, że możemy dokładnie obejrzeć ją przed zakupem. Kolejną zaletą jest to, że zazwyczaj otrzymujemy umeblowane (meble zazwyczaj są dodatkowe płatne)  i w pełni wyposażone mieszkanie. Możemy zatem od razu w nim zamieszkać. Lecz, to co dla wielu jest plusem, dla innych może być minusem. Para gustos, los colores - o gustach sie nie dyskutuje, ale trzeba przyznać, że każdy z nas ma inne upodobania. Być może, w mieszkaniu, które zakupisz, znajdą się aspekty, które nie przypadną ci do gustu np. rodzaj podłóg czy kolor płytek kuchennych. Jeśli zapragniesz zmian, poniesiesz dodatkowe koszty. Koszty remontu mieszkań z rynku wtórnego są znacznie wyższe niż z rynku pierwotnego (wymiana instalacji elektrycznych, itd). Poza tym, znalezienie w Hiszpanii  profesjonalnego wykonawcy, który zrobi wszystko na czas i zapewni nam wysoką jakość usług, to ciężki orzech do zgryzienia. Kiedy zalało mi mieszkanie, czekałam 7 miesięcy na wymianę mebli i ocenę strat! Kocham Hiszpanów, ale dobrego i pracowitego fachowca ze świecą  trzeba szukać.

 

Rynek pierwotny

Jedną z największych zalet nieruchomości od dewelopera jest to, że bardzo często można je zaprojektować od A do Z:  kolorystyka, wzory, kolor i rodzaj płytek, itd. Możemy stworzyć dom naszych marzeń - oazę, w której z przyjemnościach będziemy się relaksować i spędzać czas z najbliższymi. Plusem jest też nowoczesne budownictwo i rozwiązania (nowe bloki, garaże, piwnice) wybudowane zgodnie z europejskimi normami. Ponadto, mieszkanie od dewelopera niesie za sobą mniej kosztów - nowa nieruchomość nie wymaga remontu i oferuje lepsze standardy energetyczne, zatem koszty jej utrzymania są niższe. Jeśli już mówimy o pieniądzach, kupno nieruchomości u dewelopera, daje nam więcej czasu na oszczędzenie pieniędzy lub uzyskanie źródła finasowania, gdyż czas jej budowy wynosi zwykle od 12 do 24 miesięcy. Wadą nieruchomości z rynku pierwotnego jest to, że nie możemy jej zobaczyć. Mamy dostęp do planów, ale jest to tylko wizualizacja nieruchomości. Zatem po jej zakupie, nie możemy od razu w niej zamieszkać. Musimy poczekać na ukończenie budowy. Minusem może być również ograniczony wybór - większość ofert mieszkaniowych dotyczy rynku wtórnego. 

Kilka naszych ostatnich ofert mieszkaniowych

1-7980e48d732b6fc85c14b43b94d2aa54 (3)

Rynek pierwotny - Estepona

Opis

r3649799-01

Rynek pierwotny - Mijas Costa

Opis

full_22397_2112140

Rynek pierwotny -  Benalmádena

Opish. 

9-467d0cee5b725f3ef65f102a0c2e69c0

Rynek pierwotny - Fuengirola

Opis