Nauka nie musi być nudna!

Często spotykam się z tym, że ludzie tracą motywację do nauki języków obcych.  Czemu tak się dzieje? Po pierwsze ludzie oczekują bardzo szybkich efektów co nie zawsze jest możliwe, bo każdy z nas jest inny i przyswaja wiedzę w innym czasie. A po drugie… pomimo tego, że żyjemy w dobie internetu oraz zaawansowanej technologii to jednak wciąż promowana jest standardowa, tradycyjna metoda nauczania, która wcale nie jest zła pod warunkiem, że mamy w sobie dużo dyscypliny i samozaparcia, bo inaczej…  taka forma nauki może nam się szybko znudzić. I tak właśnie najczęściej bywa. Ale tutaj z pomocą przychodzę wam ja i moja platforma 😉

 

1. Montonna nauka

 

Wielu z was już wie, że od kilku miesięcy mocno pracowałam nad stworzeniem platformy edukacyjnej (e learningowej) do nauki języka hiszpańskiego. Skąd się wziął u mnie taki pomysł? 

Kilka miesięcy temu dawałam korepetycje online (przez Skype) jednej uczennicy, która chodzi do szkoły podstawowej. Dziewczynka miała problem z nauką i skupieniem się na lekcji… Ba, nie wykazywała żadnego zainteresowania ani moją osobą, ani hiszpańskim. Próbowałam rozmawiać z jej mamą, ale niestety sama mama była bezradna i nie potrafiła zmotywować dziewczynki do nauki. Długo się zastanawiałam, dlaczego nie potrafię jej zainteresować nauką. Co jest nie tak? Z żadnym innym uczniem nie miałam takiego problemu. 

Pewnego dnia, dla eksperymentu przygotowałam dla niej zadania w postaci gier i zabaw. Cała lekcja wyglądała jakbyśmy grały w gry i robiły quizy, ale tak naprawdę nieświadomie się uczyłyśmy! Oczywiście nie muszę wam mówić, jak dobrze nam poszło! Pierwszy raz widziałam u niej takie zaangażowanie.

 

2. Zmiana myślenia

 

To doświadczenie dało mi wiele do myślenia. Zaczęłam się zastanawiać, w jaki sposób można połączyć rozrywkę z nauką. To skłoniło mnie do prowadzenia różnych eksperymentów i wyszukiwania informacji w necie. Aż w końcu pewnej nocy ( o 3.00 w nocy!) narodził się pomysł na stworzenie platformy edukacyjnej!

 

3. Platforma Pod niebem Malagi

 

 

Platforma do nauki hiszpańskiego

 

Zaczęłam bardzo mocno pracować nad tym, żeby stworzyć jak najefektywniejszą i najbardziej rozrywkową formę nauki. I tak oto powstała moja własna platforma edukacyjna. Platforma zawiera filmy dydaktyczne, quizy, testy, czytanki, naukę z piosenek, naukę na skojarzenia, audio i wiele innych świetnych materiałów, dzięki którym bez boleśnie przyswoisz język.  Nauka przez platformę jest oparta na innowacyjnej metodzie edutainment czyli przekazywaniu określonych treści edukacyjnych ukrywając je albo wkomponowując  w specjalnie przygotowane „lekcje” w formacie quizów, zgadywanek, łamigłówek.

 

4. Jak to działa?

 

Pewnie zapytacie jak to działa? Wbrew temu co myślicie… jest to bardzo proste. Uczeń po zakupieniu kursu otrzymuje login oraz hasło. Musi się zalogować i koniec 🙂 Platforma została tak zaprojektowana by ciągle sprawdzać nabytą wiedzę i pokazać uczniowi, w którym punkcie się teraz znajduje, co musi przyswoić a co już umie 🙂 Ponadto, uczeń dostaje dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, na której wraz z innymi uczestnikami kursu może zadawać pytania. Otrzyma tam również wspaniałą dawkę motywacji. W końcu w grupie jest siła jak mawiają.

 

Nauka Pod niebem Malagi

 

Platforma Hiszpański Pod niebem Malagi

 

5. Dostępne kursy

 

Obecnie jest dostępny kurs Hiszpańska przygoda cz.1. Kurs jest skierowany do osób, które zaczynają swoją przygodę z językiem hiszpańskim oraz dla tych, którzy chcą przypomnieć sobie dawno zapomniane podstawy języka. Kurs trwa 15 dni. Można ukończyć go w dowolnym czasie, ale radzę wam uczyć się regularnie 🙂 Każda lekcja zawiera mnóstwo materiałów: filmy dydaktyczne, audio, quizy, ćwiczenia, itd. Jest też dużo przeróżnych zdań do tłumaczenia, tak by uczeń mógł przygotować się do konwersacji z native speakerem, które pojawią się na wyższych poziomach. Ważne jest by nie omijać żadnych materiałów. Jeśli nie możesz skończyć lekcji dzisiaj, skończ ją jutro, ale niczego nie pomijaj! Co do kursów… platforma będzie się rozwijać i będą powstawać kursy na coraz wyższym poziomie.

 

Nauka jezyka

 

6. Nie kupuj kota w worku

 

Jeśli chcesz sprawdzić czy taka forma nauki ci odpowiada. Napisz do mnie: podniebemmalagi@gmail.com lub zagadaj do mnie na fejsie i otrzymasz darmową lekcję próbną 🙂 

A od jutra można kupić kurs na platformie w promocyjnej cenie!

 

Pozostaje mi wam…życzyć miłej zabawy i…nauki!

 
59 thoughts on “Nauka nie musi być nudna!”

 1. Przerobiłam wiele kursów ale ten jest po prostu świetny materiały dydaktyczne i masa ćwiczeń powodują, że wiedza pozostaję nam na długo w głowię.
  Polecam każdemu kto chce naprawdę efektywnie nauczyć się języka.
  Wszystko jest przejrzyste i zrozumiałe a nauka staję się zabawą.
  Dziękuję że jesteś Olu takich nauczycieli brakuje🙂🤗

 2. Witam 🙂 poproszę o darmową lekcję próbną. Poproszę też o informacje dotyczące wpłaty za kurs. Pozdrawiam 🙂

 3. Agnieszka Kubiak

  Witam serdecznie, obserwuję Cię od niedawna, ale jestem zachwycona Twoją osobą i chciałabym spróbować twojego kursu czy mogę prosić o darmową lekcję?

  Pozdrawiam

 4. Witaj, poprosze o darmowa lekcje. Jestem pod wrazeniem Twojej ekspresji i pozytywnej energii w filmikach na youtube. Pozdrawiam

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.