Listopadowa Malaga

Wiele osób planuje swoją podróż na Costa del Sol w listopadzie. Czy to dobry pomysł? Zależy! Jeśli myślicie o plażowaniu… to raczej nici z tego. Oczywiście zdarzają się nam piękne, ciepłe dni, ale pogoda w listopadzie jest jak kobieta… cały czas się zmienia!

No to jak to w końcu jest z tą pogodą w Maladze?

A no tak… że raz wstajesz i masz ciepełko (19-22 stopni), rozpiera cię pozytywna energia, ściągasz kurteczkę, zakładasz krótki rękawek i ruszasz na podbój miasta! Czujesz, że życie jest piękne i lepiej być nie może! Spacerujesz po mieście, pijesz przepyszną kawkę i ze zdziwieniem spoglądasz na nowe zdjęcia twoich znajomych na Instagramie, którzy siedzą teraz w kurtkach i trzymają kubek ciepłej herbaty 🙂

 


Nie jest to zdecydowanie dobry czas na kąpiel w morzu czy basenie chociaż niektórzy… cóż, nie boją się zimnej wody!

 

 

Kiedy jesteś już pełen/łna nadziei na lepszą przyszłość… przychodzi załamanie pogody. Nagle z 20 stopni robi się 9 i zaczynasz się zastanawiać czy twoje wczorajsze wyjście w krótkim rękawku nie było przypadkiem jakimś snem na jawie . Pogoda potrafi się zmienić nawet w kilka minut!!!!. Dlatego musicie być przygotowani na jej kaprysy :(. Poza tym, mogą zaskoczyć was burze i silne ulewy… och tak!. Listopad jest zdecydowanie deszczowym miesiącem!

 


Co spakować do walizki?

· Parasolkę

· Kurtkę przeciwdeszczową

· Grubszy sweter

· Kilka bluzek z krótkim rękawkiem (w razie gdyby pogodzie znowu coś odbiło)

· Adidasy lub botki (nie bierzcie kozaków bo może być za ciepło)!

 

Co robić w listopadzie w Maladze i okolicach?
Warto pospacerować po plażach (jest tak mało ludzi!), choć widok zamkniętych restauracji na plaży może być przygnębiający. Warto też zwiedzić miasto oraz okolice. W listopadzie uwielbiam jeździć do Grenady, co prawda nie leży ona na Costa del Sol, ale jesienią wygląda cudnie!


Przydatne informacje:

Średnia temperatura powietrza może wynieść ok. 14°C.
Maksymalna temperatura powietrza: 22 °C
Minimalna temperatura powietrza 9 °C
Temperatura powietrza w nocy: 9-13 °C

Wschód słońca: około 7.45
Zachód słońca: około 18.20

 


Listopadowy zachód słońca! Aż nam się odechciało zakupów!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.