hiszpańskie seriale

Hiszpańska telewizja – co oglądam?

Często kiedy wychodzę ze znajomymi lub spotykam nowych ludzi słyszę: niesamowite, skąd ty znasz takie słowa? Albo coś w stylu: poznałem dużo obcokrajowców, ale nikt tak jeszcze nie mówił po hiszpańsku. Jaki jest mój sekret? No więc… jak wiecie, mieszkam w Hiszpanii, mam hiszpańskich znajomych, ale… czy to wszystko? Nie!! Dużo czasu spędzam w necie oglądając różnego rodzaju programy. Co oglądam?

 

1.  Hiszpańskie stand upy

 

Jak przyjechałam do Hiszpanii miałam ogromne problemy ze zrozumieniem Hiszpańskiego humoru, który w ogóle mnie nie bawił. Co więcej, moje żarty też raczej nikogo nie śmieszyły. Zamiast to olać, postanowiłam nad tym popracować. Swoją przygodę zaczęłam od Daniego Roviry. Namiętnie oglądałam jego stand upy na Youtube, takie jak:  las playas de Málaga czy El andaluz es diferente. W tych własnie wystąpieniach skupiał się on głównie na akcencie malagijskim, ale twórczość Daniego jest różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie… Znajdziecie tam również wystąpienia, które nie są związane z akcentem andaluzyjskim, jak np. ser padre. POLECAM!

 

hiszpańskie seriale

 

 

2. Sálvame

 

Wiem. Teraz wszystkie osoby mieszkające w Hiszpanii po mnie pojadą bo oglądam takie głupoty. Ale szczerze mówiąc… ten program niesamowicie wzbogacił moje słownictwo. Ludzie w tym programie wrzeszczą, kłócą się i komentują plotki z życia gwiazd: kto, co, z kim, jak i kiedy. Niby nudy, ale można naprawdę niesamowicie wzbogacić swoje słownictwo, gdyż zarówno dziennikarze jak i goście tego programu mówią w bardzo potoczny sposób. 

 

hiszpańskie seriale

 

 

3. Mujeres y hombres y viceversa

 

Wiem. Kolejna telebasura czyli śmieciowa telewizja. W tym programie faceci podrywają kobiety lub na odwrót. Niby głupoty, ale również i w tym programie ludzie mówią swoim akcentem i używają bardzo potocznych słów i wyrażeń. 

 

hiszpańskie seriale

 

 

4. Españoles por el mundo

 

W końcu coś inteligentnego! To program o Hiszpanach, którzy mieszkają w innych krajach. Pokazują jak wygląda ich życie za granicą! Oprócz tego, że możecie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy to na dodatek możecie osłuchać się z różnymi akcentami, gdyż w tym programie macie ludzi z całej Hiszpanii!

 

hiszpańskie seriale

 

 

5. Diego Villalba

 

To znany youtuber, ale nie oglądajcie go jeśli nie znacie akcentu andaluzyjskiego. To wyższa szkoła jazdy. Ja tego kolesia kocham i ubóstwiam. Jego filmy są mega zabawne i kocham to w jaki sposób udaje ´´andaluzyjskiego wieśniaka´´. 

 

hiszpańskie seriale

 

 

6. Las que faltaban

 

Moje ostatnie odkrycie to… Susi Caramelo. Dziennikarka, w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Jest niesamowicie zabawna i przeprowadza dość ostre i kontrowersyjne wywiady. Możecie oglądać ją na Youtube 🙂 Ta kobita wymiata!

 

hiszpańskie seriale

 

 

To są programy, które oglądam do dziś. Pamiętajcie, że dużo pracuje i telewizja jest dla mnie tylko rozrywką. No i może inspiracją bo… wiele zwrotów usłyszanych w telewizji znalazło się w mojej książce Janusz w Hiszpanii. Kiedy mój chłopak przeczytał Janusza powiedział: jesteś przykładem, na to, że hiszpańskiego można nauczyć się również z głupawych programów 🙂 

 

Pamiętajcie również, że początki z tymi programami mogą być bardzo ciężkie. Zajmie wam to trochę czasu zanim zrozumiecie hiszpański humor, potoczne zwroty, itd. WAŻNE BY SIĘ NIE PODDAWAĆ!
 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *