Grudniowa i świąteczna Malaga

Czy kiedykolwiek myśleliście o wyjeździe do Malagi w grudniu? Cóż, muszę przyznać, że to nie do końca taki zły pomysł!

1. Jaka jest pogoda?

 Pogodę na Costa del Sol w grudniu opisałabym dwoma słowami: łagodna zima. Co prawda, musicie pamiętać, że pogoda w grudniu bywa zmienna. Jeśli macie farta i traficie na przepiękną pogodę to możecie liczyć nawet na 20-22 stopnie. Natomiast jeśli tego szczęścia nie macie to traficie na deszcz, dużą wilgotność oraz niską temperaturę (9-13 stopnie).

 

2. Co spakować do walizki?

  • Ciepły sweter
  • Długie spodnie
  • Szalik i czapkę
  • Kilka bluzek z krótkim rękawiem 🙂  Tak, takie kaprysy robi nam grudniowa pogoda! Nie zapominajcie również, że noce są bardzo chłodne, więc jeśli planujecie jakieś wieczorne wyjścia to zabierzcie ze sobą kurtkę bo możecie nieźle zmarznąć.

 

3. Czemu warto się wybrać do Malagi w grudniu?

A więc już wam wyjaśniam. Kilka dni temu usłyszeliśmy wyniki rankingu opracowanego przez European Best Destinations, dotyczył on miast, w których najlepiej spędzać Święta Bożego Narodzenia. I wiecie co? Malaga znalazła się na pierwszym miejscu! Dlaczego?

 

  • Najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Europie

A przynajmniej tak twierdzą członkowie wyżej wymienionej organizacji. Cóż, ciężko się z nimi nie zgodzić. Iluminacje robią naprawdę duże wrażenie… zresztą sami zobaczcie!

 

 

 

 

  • Świetna atmosfera!

W okresie świątecznym na malagijskich ulicach możeciecie zobaczyć również różnego rodzaju spektakle. Panuje świetna atmosfera! Jeśli kochacie święta to koniecznie musicie przyjechać na włączenie iluminacji świątecznych! Jest to niesamowite przeżycie!

 

 

  • Mniej turystów

W grudniu w Maladze nie ma zbyt wielu turystów (o połowę mniej niż w sezonie letnim), z tego powodu spacerowanie po centrum Malagi jest czystą przyjemnością 🙂 Oczywiście Malaga zawsze jest i będzie głośna i hałaśliwa, ale turystów jest zdecydowanie mniej. Dzięki temu łatwiej możecie znaleźć miejsce parkingowe no i łatwiej możecie poruszać się po mieście.

 

4. Przydatne informacje

Średnia temperatura powietrza: ok. 14°C.
Maksymalna temperatura powietrza: 22 °C
Minimalna temperatura powietrza 9 °C
Temperatura powietrza w nocy: 6-13 °C

Wschód słońca: około 8.30
Zachód słońca: około 18.10

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.