Dzielnica El Palo

Dzielnica El Palo… ach, to tutaj zaczęła się moja przygoda z językiem hiszpańskim i Malagą. To tutaj przyjechałam po raz pierwszy 10 lat temu i bez pamięci zakochałam się w Maladze i… nie tylko 🙂 Poznajcie malagijską dzielnice El Palo.

 

1. Co tutaj jest ciekawego?

 

Dzielnica El Palo jest oddalona około 8 km od centrum Malagi.  Jeśli jesteście fanami owoców morza i ryb to koniecznie musicie odwiedzić tą rybacką dzielnicę, w której znajdziecie mnóstwo chiringuitos (restauracji przy plaży), w których zjecie przepyszne malagijskie boquerones oraz espetos.

 

El palo

 

2. Święta

 

W El Palo jak na rybacką dzielnicę przystało jest obchodzonych wiele świąt rybackich takich jak: Fiestas Marineras y Deportivas de la Virgen del Carmen, patrona de los pescadores czyli święto patronki rybaków. Jest to naprawdę niezwykłe święto i jeśli chcecie zobaczyć tą prawdziwą Hiszpanię, której tak bardzo szukacie to… koniecznie musicie przyjechać tutaj 16 lipca, bo właśnie wtedy odbywa się tutaj to wydarzenie.

 

3. Los paleños

 

O rany! Kocham ich, ale… mieszkańcy tej dzielnicy maja swój specyficzny akcent. Moja dobra kumpela właśnie stamtąd pochodzi i muszę przyznać, że jej akcent jest dość ciężki do zrozumienia… Oczywiście jest to kwestia przyzwyczajenia!

 

4.  To biedna dzielnica

 

Niestety El Palo jest uznawana za biedną dzielnicę, ale spokojnie nic wam tutaj nie grozi! Mieszkańcy tej dzielnicy są przyjaźni i pozytywnie nastawieni do obcokrajowców.

 

Do plaży El palo można dojechać autobusem: 3 lub M-260

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *