Nauka jezyka hiszpanskiego online

Dlaczego jeszcze nie mówisz po hiszpańsku ?

No właśnie, dlaczego? W tym tekście znajdziesz kilka wskazówek, które dadzą ci kopa w tyłek! Bo ci się należy!

 

1.Boisz się

 

Co się stanie jeśli zagadasz do Hiszpana i nie będziesz potrafił/ ła go zrozumieć? Czy ktoś umrze? Czy wydarzy się jakaś wielka tragedia?  Nie. Najprawdopodobniej Hiszpan machnie ręką i odejdzie. Wiele osób na myśl o rozmowie z obcokrajowcem trzęsie portkami… niepotrzebnie! Hiszpanie nie gryzą i są przyzwyczajeni do tego, że wielu turystów nie mówi ani słowa po hiszpańsku. Zawsze możecie poprosić o powtórzenie!

 

2. Wstydzę się

 

Pewnie myślicie teraz, że łatwo mi mówić, skoro mieszkam w Hiszpanii, mówię biegle po hiszpańsku i nie muszę się co sekundę pytać: czy możesz powtórzyć? Otóż, powiem wam, że mówię biegle po hiszpańsku, nie mam żadnego problemu ze zrozumieniem, ale za to mam wrodzoną wadę słuchu. Szumy uszne, zawroty głowy i niedosłuch powodują, że często muszę się spytać Hiszpanów o powtórzenie. I co z tego?  Nic. Po Prostu powtórzą mi raz jeszcze i tyle 🙂 Zawsze mówię: soy sorda ( jestem głucha 🙂 ) i po sprawie!

 

Nauka jezyka hiszpanskiego online

 

3. Nie inwestujesz w język

 

Czy wiesz ile czasu i pieniędzy zainwestowałam w naukę języka? Nie, nie zdajesz sobie nawet sprawy! Zanim znalazłam swój sposób na naukę, straciłam bardzo dużo pieniędzy oraz czasu. By nauczyć się języka trzeba w niego inwestować finansowo i czasowo. Pieniądze się zwrócą, czas już nie, więc pamiętajcie, by korzystać z dobrych materiałów i uczyć się z wykwalifikowanymi nauczycielami, którzy długo przebywali w Hiszpanii. Najlepiej zdecydować się na native speakera, ale jeśli wolicie Polaka/ Polkę to musi być to osoba, która bardzo długo przebywała na terenie Hiszpanii i ma cały czas styczność z językiem hiszpańskim.

 

4. Jesteś leniem

 

Witaj w klubie. Wszyscy jesteśmy leniami. Wolimy siedzieć na plaży zamiast pracować czy się uczyć. Jeśli zapytasz mnie czy wolę pracować czy oglądać po raz siódmy żandarma z Saint Tropez to oczywiście wybiorę to drugie. Ale… trzeba się motywować. Życie jest krótkie i odkładanie wszystkiego na jutro nie ma sensu. Tym bardziej, że nie wiemy czy tak naprawdę dożyjemy jutra… brutalna prawda! Tak więc, zrób coś dzisiaj, nawet jeśli będzie to krótka powtórka czy nauczenie się 5 słówek. To lepsze niż nic!

 

Nauka jezyka hiszpanskiego online

 

5. Wstydzisz się swojego akcentu

 

Czyli wstydzisz się, że jesteś Polakiem. Nie można się wstydzić naszych korzeni. Nigdy nie chciałabym mówić jak rodowita Hiszpanka! W życiu!  Polacy mają bzika na punkcie akcentu i poprawnej wymowy! Boją się popełniać błędów oraz boją się krytyki! To bardzo złe podejście! Spójrz na mnie: ile komentarzy dostaje, że źle mówię po Polsku, ze akcent jakiś dziwny, itd. Powiem ci coś: wali mnie to 🙂 Nie obchodzi mnie czy mój akcent jest ładny czy nie, czy robię błędy po Polsku czy nie! Dopóki rozumiesz co do ciebie mówię, co chcę ci przekazać to nie ma się czym przejmować. Kluczem sukcesu: jest komunikacja. 

 

Tylko dla czytelników bloga ( nie rozpowszechniać !)

 

15% zniżka na ebook Hiszpańskie opowieści. Wystarczy wpisać kod przy zakupie: ebook15

15% zniżka na kurs Hiszpańska przygoda cz.1  Wystarczy wpisać kod przy zakupie: platforma15 

10% zniżki na kurs Hiszpańska gadka. Wystarczy wpisać kod przy zakupie: gadka10

5% zniżki na lekcje z native speakeremWystarczy wpisać kod przy zakupie: native5

 

Promocja trwa do północy!

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *